Typový rodinný dům Anife - Příbramsko

Jako další referenční dům uvádíme zdařilou realizaci rodinného domu Anife, která vyrostla v malé obci sousedící s městem Příbram. Obec se nachází nedaleko Strakonické výpadovky. Má tedy velmi dobrou dostupnost do Prahy.
 
Vybraný rodinný dům Anife je samostatně stojící dům ve variantě s obytným podkrovím a garáží, určený pro bydlení  4-5 členné rodiny. Umístěný je do mírně svažitého terénu. 
 
Jedná se o zděnou stavbu ze systému Porotherm. Dispozičním řešením a velikostí obytné i užitné plochy patří mezi domy střední velikostní kategorie se 3 obytnými místnostmi a kuchyní v přízemí. Podkroví bylo v tomto případě připraveno pro rozšíření v budoucnu o další obytné místnosti.
 
Typově se jedná o půdorysný tvar domu L, jehož strany jsou dále členěny dalšími výklenky.
 
Do domu se vstupuje přes zádveří s šatnou. Z tohoto zádveří je také umožněn vstup do garáže.
 
Ze zádveří se dále přes chodbu vstupuje do hlavních částí domu. Z chodby jsou přístupny tyto místnosti: obývací pokoj s kuchyňským koutem, ložnice, pokoj, samostatné WC, koupelna s druhým WC, schody do podkroví a komora pod schody.
 
Z obývacího pokoje a ložnice je přímý přístup na terasu. Použití balkónových dveří navozuje prostorové propojení s exteriérem.
 
V podkroví byl původně navržen pouze jeden pokoj s koupelnou. Toto řešení bylo při vlastní realizaci investory upraveno. Střecha byla upravena tak, aby bylo možné v budoucnu využít pro bydlení celý prostor podkroví.
 
Rodinný dům byl velmi zdařile doplněn krytou terasou. Vlastní obytné prostory domu se tak rozšířili o ideální místo pro trávení volných chvil nejen během slunných dní.
 
Jednu z nejpovedenějších realizací našich typových domů dále doplňuje a podtrhuje velmi povedená realizace zahrady. Bylo zde vhodně využito svažitosti terénu. Zahrada spolu s bazénem působí skutečně dojmem, že bude oázou klidu nejen pro obyvatele domu, ale i jejich čtyřnohého hlídače a kamaráda.