Rodinný dům Pája

Tuto realizaci zde uvádíme jako příklad, jak také lze typový projekt upravit, aby splňoval regulativy Vašeho pozemku.
 
Dotčený pozemek měl nejen malé rozměry a atypický trojúhelníkový tvar, ale byl dále omeze i  ochranným pásmem železničních kolejí.
 
 
 
Investor byl tedy nejen nucen vybrat jeden z našich menších domů, ale museli jsme tento projekt dále upravit tak, aby splnil požadavky stavebního úřadu.
 
Po domluvě s majitelem sousedního pozemku a vyřízení výjimky, mohl být dům osazen na hranici pozemku. Musela se však upravit střecha, aby její přesah nezasahoval na sousední pozemek. Také muselo být zrušeno jedno okno ve fasádě přiléhající k sousednímu pozemku.
 
Navrhovali jsme modernější řešení střechy bez přesahů s vytažením oplechovaných štítů. Investor se však nakonec rozhodl pro konzervativnější přístup, kdy byla realizována klasická střecha. Přesah byl zrušen pouze na straně přilehlé k sousednímu pozemku.
 
Rodinný dům Pája je samostatně stojící domek s obytným podkrovím. Typové řešení je nepodsklepené. Domek je určený pro bydlení  2-3 členné rodiny.
 
Dispozičním řešením a  velikostí obytné i užitné plochy patří mezi domy menší velikostní kategorie s obývacím pokojem a kuchyňským koutem v přízemí a 2 místnostmi v podkroví.
 
Jedná se o tradiční typ rodinného domu určený pro venkovské prostředí, kde se realizovaný dům také nachází. Je umístěn na kraji středočeské obce s dobrou dostupností do hlavního města.