Typový rodinný dům Doubravka

V malebné přírodě Brdských lesů se nachází typový rodinný domek o dispozičním řešení 4+1 s poetickým názvem Doubravka. Mladý manželský pár hledal klasický domek menší výměry, který by zapadl do venkovské krajiny.

Domek o výměře 12 x 11,5 m a zastavěné ploše 103 m2 plně vyhovuje potřebám tříčlenné rodiny s malým dítětem a jejím budoucím plánovaným rozšířením na rodinu čtyřčlennou.

Moderně řešený domek se vyznačuje neokázalou elegancí a jeho prostor je maximálně funkčně využit. Konstrukce domu využívá předností systému Super Izo - betonových tvarovek o šíři 30 cm lehčených liaporem, ve kterých je již zapracována 10 centimetrová vrstva pěnového polystyrenu  pro optimální tepelně-izolační vlastnosti. Fasáda domu byla na všech plochách obložena lícovými cihlami, bílé spáry mezi cihlami velice pěkně barevně doplňují  bílou barvu oken a kontrastují s tmavou střešní krytinou. V interiéru byly využity, z  důvodu úspory místa, pouzdrové posuvné dveře do příčky.

Přes zádveří s vstupuje do haly, ze které je přístup nejenom do podkroví, ale i do místností v přízemí. Kuchyně je oddělená od obývacího pokoje posuvnými dveřmi, obývacímu pokoji vévodí krbová kamna s rozvody vytápění do ložnic v podkroví. Pokoj pro hosty v přízemí slouží zároveň jako pracovna. Klidová zóna v podkroví je rozdělena na dětský pokoj a ložnici rodičů, která využívá prostornou, 9 m2 velkou, šatnu.

Třetí pokoj slouží momentálně jako půda a teprve čeká na nového obyvatele - dalšího člena rodiny.
PROJEKT TOHOTO DOMU NALEZNETE ZDE