Typový rodinný dům Esma

Typový rodinný dům Esma - Třebíčsko
Nedaleko od Třebíče v malebné zvlněné krajině Českomoravské vrchoviny vyrostl typový rodinný dům Esma. Na okraji obce v zástavbě nových rodinných domů stojí stavba o dispozičním řešení 5+1 s plně využitým podkrovím a garáží. V roce 2008 nás oslovil investor s přáním na cenově přijatelný dům větší rozlohy, který by se hodil do venkovské zástavby.

V přízemí domu se vstupem přes zádveří se vchází do haly, která pokračuje do podkrovních prostor. Z haly se vstupuje dvoukřídlými dveřmi do obývacího pokoje o výměře 27 m2, který sousedí s 7,5 m2 velkou kuchyní, z té je dále přístup do komory (4m2), sloužící k uskladnění potravin. Z haly je dále vstup do pokoje pro hosty (14,1 m2) s francouzským oknem vedoucím na částečně zastřešenou terasu. V podkroví jsou dvě ložnice (19,3 a 17,3 m2) a pracovna s vlastní šatnou (6,9m2). Opravdovou lahůdkou je prostorná  koupelna  s denním světlem o velikosti 14,8 m2.
vytápění domu se stará kondenzační plynový kotel s vysokým výkonem. Energetický standard domu byl řešen jako vyhovující s roční měrnou spotřebou tepla do 120 kWh(m2.rok) v kombinaci cihelných bloků a polystyrenové izolace o šíři 10 cm.